OSKA shop е онлајн продавница за уникатен, рачно изработен мебел и производи за домот од природни материјали. Сѐ е македонски дизајн и производство.


Зошто OSKA SHOP?

Рачна изработка

Внимателно рачно изработени парчиња, секое со своја уникатна вредност.

Локално

Материјалите, изработката и дизајнот се локални и се македонско производство.

Природни материјали

Се користат природни материјали од обновливи ресурси.

Уникатен дизајн

Дизајн кој отстапува од останатата понуда на пазарот, уникатен и единствен.


НАЈНОВИ ПРОИЗВОДИ

Совети за домот

Разговори


Живеење со oska

Сакаме да видиме како ги инкорпорирате нашите дизајни во вашиот дом. Тагнете нè на вашите фотографии и ставете хаштаг #oskashop, најинтересните ќе ги споделиме на нашиот инстаграм профил

Movable collection

Roman vases

Маси

малку поинаква маса

Свеќи

светло во домот

Прегради

динамика во просторот

Растенија

природа дома

Полици

библиотека која зрачи

Сапун

органска козметика

Столче

агол кој е удобен

Уметнички слики

македонски автори


Запиши се во нашата мејлинг листа, и добиј специјални промоции и попусти!